تماس با ما
 
مشاهده آرشيو خبرنامه ها

عنوان خبرنامه : خبرنامه شماره 5

متن خبرنامه :

به نام خدا

این خبرنامه از کلینیک پیشگیری و درمان چاقی دکتر محمد هاشمی، در زمینه های مربوط به چاقی و سلامتی برای شما با هدف افزایش سطح آگاهی و تقویت انگیزه در حفظ سلامتی و تناسب اندام، ارسال می شود. شما میتوانید در صورت تمایل آن را برای دوستانتان فرستاده و با تشویق آنها به عضویت در سایت در اشاعه فرهنگ سلامتی گامی بردارید.

www.chaghiclinic.ir


انسان مدرنیته و سلامتی (3)

همانگونه كه در شماره پيشين ذكر شد، براساس آمار منتشره توسط سازمان بهداشت جهاني، امروزه بيماري‌‌هاي غيرواگير عمده‌ترين سهم را در بروز مرگ و مير در جوامع بشري دارا مي‌باشند و انسان امروزي براي ارتقا سطح سلامت و افزايش طول عمر ابنائ خود بايد به دنبال يافتن روشهاي موثر مقابله با اين دسته از بيماري‌ها و عوامل بوجود آورنده آنها باشد. طبق تعريف كميسيون بيماري‌هاي مزمن آمريكا، بيماري غيرواگير عبارتست از "همه كاستي‌ها يا انحرافات از حالت معمول كه داراي يك يا چند خصوصيت زير باشد:

1) دائمي باشد

2) پس از آن ناتواني برجاي بماند

3) به علت تغييرات سبب شناختي برگشت ناپذير ايجاد شده باشد

4) بازتواني بيمار نيازمند آموزشهاي ويژه باشد

5) نيازمند مدت طولاني سرپرستي و مراقبت باشد"

با عنايت به تعريف فوق، پي به ويژگي مهم اين دسته از بيماريها مي‌بريم كه همانا درگيري مادام‌العمر مبتلايان و بالنتيجه آثار مخرب ناتواني هاي برجاي مانده از آنها بر روي فرد و جامعه مي‌باشد.

دنباله این مطلب را در شماره بعدی پیگیری کنید.

چنانچه مایل به دریافت خبرنامه ها نیستید میتوانید با ارسال ایمیل به نشانی اینجانب (قابل دسترسی در سایت) عضویت خود را ملغی کنید. همچنین چناچه مطلب علمی و قابل توجهی دارید برای اینجانب ارسال تا به نوبت و با نام خودتان برای سایر اعضا فرستاده شود. علاوه بر آن در صورتیکه عنوان جذاب یا موضوع قابل توجهی را در نظر دارید که گمان میکنید برای همگان مفید است، میتوانید به صورت پرسش مطرح کرده تا پاسخ آن طی مطلبی برای همگان ارسال شود.

ليست كلي آرشيو خبرنامه ها
عضويت در سايت