تماس با ما
 
مشاهده آرشيو خبرنامه ها

عنوان خبرنامه : خبرنامه شماره2

متن خبرنامه :

به نام خدا

این خبرنامه از کلینیک پیشگیری و درمان چاقی دکتر محمد هاشمی، در زمینه های مربوط به چاقی و سلامتی برای شما با هدف افزایش سطح آگاهی و تقویت انگیزه در حفظ سلامتی و تناسب اندام، ارسال می شود. شما میتوانید در صورت تمایل آن را برای دوستانتان فرستاده و با تشویق آنها به عضویت در سایت در اشاعه فرهنگ سلامتی گامی بردارید.

www.chaghiclinic.ir

انسان ، مدرنيته و سلامت (گذار اپيدميولوژيك)2

در دهه‌هاي اخير، رشد و شکوفائی تكنولوژي و بالطبع آن مدرنيته شتاب فزاينده‌تري يافت و خودبخود موجب رفاه افزون‌تر انسانها شد. اكنون ديگر شكل زندگي مردم به نحو بارزي تغيير كرده، دسترسي آسان‌تر به غذاهاي آماده و چرب، كم‌تر شدن ميزان فعاليت بدني انسانها، تاثير رسانه‌ها و اولويت منافع تجارت ـ‌صنعت، که به تمامی شئون زندگی افراد سرایت یافته، از جمله اين دگرگوني‌هاست. اينها دست‌اوردهاي فريبنده افزایش ثروت و مدرنيته در جوامع است كه عليرغم ظاهر فريبنده، عواقب خطرناكي براي بشر ترسيم كرده‌اند. در سالهاي اخير آمار مرگ و مير منتشر شده توسط سازمان جهاني بهداشت بازيگر اصلي اين صحنه را بيماري‌هاي غيرواگير معرفي مي‌كند كه اكنون به شدت سلامت انسانها را تهديد مي‌نمايد. اغلب اين بيماران برخلاف بيماري‌هاي واگير، بصورت قطعي و دائمي درمان پذير نيستند. اكثريت مبتلايان به بيماري‌هاي عفوني به لطف داروهاي جديد و مراقبت‌هاي بهداشتي بدون عوارض ماندگار و به طور كامل درمان مي‌شوند اما بيماري‌هاي غيرواگير هرگز قربانيان خود را رها نكرده و غالباً تاثيرات نامطلوب و ناتواني‌هاي دائمي را براي افراد برجا مي‌گذارند. ديابت نوع دوم، چاقي، فشار خون، حوادث عروقي، بيماري‌هاي قلبي، سرطان‌ها و ... تعدادي از اين دست بيماري‌ها هستند كه امروزه گريبانگير جهانيان است. بيماري‌هايي كه به سبب گسترش عوامل خطرزاي ناشي از تغييرات الگوهاي زندگي، شيوع روزافزوني را دارند.

امروزه ديگر رعايت مسائل مربوط به بهداشت فردي، پاكيزگي و پرهيز از آلودگي‌هاي ميكروبي ضمانت گر سلامت انسانها نيستند بلكه بايستی در کنار آنها روشي براي مقابله با بيماري‌هاي غيرواگير اتخاذ كرد. از آنجايي كه اين بيماري‌ها ماهيتي مزمن و ناتوان كننده دارند واز سوي ديگر امكان درمان قطعي و كامل آنها وجود ندارد، پيشگيري، مهمترين و موثرترين روش مقابله با اين دسته از بيماريهاست. امروز براساس يافته‌هاي متقن پژوهشي، ‌اصلاح شيوه زندگي، اصلي ترين و جامع ترين روش پيشگيري مطرح شده توسط مراجع علمي مي‌باشد، روشي كه امكان پذير و نتيجه بخش است. ادامه اين جستار را در شماره‌هاي آتي پيگيري نمايند.

چنانچه مایل به دریافت خبرنامه ها نیستید میتوانید با ارسال ایمیل به نشانی اینجانب (قابل دسترسی در سایت) عضویت خود را ملغی کنید. همچنین چناچه مطلب علمی و قابل توجهی دارید برای اینجانب ارسال تا به نوبت و با نام خودتان برای سایر اعضا فرستاده شود. علاوه بر آن در صورتیکه عنوان جذاب یا موضوع قابل توجهی را در نظر دارید که گمان میکنید برای همگان مفید است، میتوانید به صورت پرسش مطرح کرده تا پاسخ آن طی مطلبی برای همگان ارسال شود.

ليست كلي آرشيو خبرنامه ها
عضويت در سايت