تماس با ما
 
مشاهده آرشيو خبرنامه ها

عنوان خبرنامه : خبرنامه شماره 7

متن خبرنامه :

به نام خدا

این خبرنامه از کلینیک پیشگیری و درمان چاقی دکتر محمد هاشمی، در زمینه های مربوط به چاقی و سلامتی برای شما با هدف افزایش سطح آگاهی و تقویت انگیزه در حفظ سلامتی و تناسب اندام، ارسال می شود. شما میتوانید در صورت تمایل آن را برای دوستانتان فرستاده و با تشویق آنها به عضویت در سایت در اشاعه فرهنگ سلامتی گامی بردارید.

www.chaghiclinic.ir


انسان مدرنیته و سلامتی (5)

بيماري‌هاي غيرقابل انتقال نظير سرطان‌ها، بيماري‌هاي قلبي عروقي، ديابت وغيره تحت تاثير تجمع عوامل متعددي در افراد ايجاد مي‌شود كه به آنها عوامل خطر مي‌گويند، عواملی كه به غير از تعداد قليلي از آنها، مابقي به سادگي و ارزاني تحت كنترل انسانها قرار دارد. هرچند اين عوامل خطر بسيار متنوع و متعددند اما از سه مسير اصلي قابل كنترل مي‌باشند. با ورود به هزاره سوم، سازمان بهداشت جهاني براساس رسالت خود كه همانا ارتقا سلامت در سطح جهان است، در كنار اعلام اولويت پيشگيري بر درمان در بيماري‌هاي غيرقابل انتقال، روشي به نام اصلاح شيوه زندگي را روشي موثر و عملي براي حصول به اين امر در سطح جوامع معرفي كرد. اصلاح شيوه زندگي از سه طريق موجب توقف تاثير علائم خطر بر بروز بيماري‌هاي غيرواگير ، پيشگيري از آنها و مالاً افزايش سطح سلامتي افراد اجتماع مي‌شود. اين سه محور عبارتند از رعايت اصول صحيح تغذيه، انجام فعاليت بدني مناسب و خودداري از مصرف دخانيات. با يك نگاه کلي و گذرا مي‌توان دريافت عليرغم بار گزافي كه از افزايش شيوع بيماري‌هاي غيرقابل انتقال بر شئون گوناگون جامعه تحميل مي‌شود پيشگيري از آن امري ممكن پذير و ارزان است. هرچند به خاطر تاثير عوامل محيطي، رعايت اين امور در ابتداي امر دشوار به نظر برسد، اما باور داشتن به جديت خطر بروز اين بيماريها و اينكه بدون رعايت اين روشها، هيچكس در برابر ابتلا مصون نيست، مي‌تواند انگيزه رعايت اين اصول را تقويت نموده و منجر به حفظ سلامت افراد شود.

چنانچه مایل به دریافت خبرنامه ها نیستید میتوانید با ارسال ایمیل به نشانی اینجانب (قابل دسترسی در سایت) عضویت خود را ملغی کنید. همچنین چناچه مطلب علمی و قابل توجهی دارید برای اینجانب ارسال تا به نوبت و با نام خودتان برای سایر اعضا فرستاده شود. علاوه بر آن در صورتیکه عنوان جذاب یا موضوع قابل توجهی را در نظر دارید که گمان میکنید برای همگان مفید است، میتوانید به صورت پرسش مطرح کرده تا پاسخ آن طی مطلبی برای همگان ارسال شود.

ليست كلي آرشيو خبرنامه ها
عضويت در سايت